Üldjuhend

Eesmärk

Õhtujooks ja õhtukõnd on tervislike eluviiside edendamine ja propageerimine Tartus. Spordirõõmu ja –naudingu pakkumine värskes õhus. Osalejate teadlikkuse tõstmine Tartu linna erinevatest spordiradadest.

Etappide toimumise ajad

Õhtujooksu jooksu - ja kõnnisari, mis koosneb viiest Tartu linnas toimuvast osavõistlusest.

 • I etapp 18. aprill 2018
 • II etapp 23. mai 2018
 • III etapp 29. august 2018
 • IV etapp 17. oktoober 2018
 • V etapp 21. november 2018

Iga etapi täpne stardiaeg ja -koht on leitav vastava etapi juhendis.

Rada

Iga etapi kohta on leitav rajakirjeldus ning kaart vastava etapi juhendis.

Vanusegrupid

 • N/M18   -  2000 ja nooremad
 • N/M       -  1978 - 1999
 • N/M40+ -  1977 ja vanemad

Põhidistantsil võivad osaleda kõik 2006 ja varem sündinud jooksuhuvilised, kellel on piisav treenitus antud võistlusdistantsi läbimiseks.

Registreerimine ja stardimaksud

Eelregistreerumine toimub interneti teel, aadressil www.ohtujooks.ee. Registreerumiseks tuleb täita registreerumisankeet. Osalustasu tuleb kanda MTÜ Meeleolusport arveldusarvele EE131010220247924227 (SEB). Selgitusse palume kindlasti kirjutada „Õhtujooks“/“Õhtukõnd“ ja arve number (nt „Õhtujooks või Õhtukõnd, arve 219918710“). Registreering on lõplikult kinnitatud peale osalustasu maksmist. Võistluspäeval avatakse kohapealne registreerimine 2 tundi enne stardi avamist ning suletakse koos stardiga. Võistluskeskuses ümberregistreerimise (nime või distantsi muutmine) tasu on 5 EUR.

Eelregistreerimise hind kehtib vaid õigeks ajaks tasutud makse puhul. Eelregistreerunud osaleja, kes soovib maksta osalustasu võistluspäeval kohapeal, peab seda tegema kohapealse hinnakirja järgi.

Klubide ja ettevõtete pingereas punktide kogumiseks hooaja lõikes tuleb registreerimisel vastavasse lahtrisse kirjutada oma kooli või ettevõtte nimi.

Kui soovite ettevõttele või klubile arvet, siis palume sellest teavitada ohtujooks@meeleolusport.ee

Numbrite väljastamine, viimase minuti registreerimine ja ümberregistreerimine on avatud võistluspäeval võistluskeskuses alates 2 tundi enne starti kuni stardipaugu andmiseni. Võistluskeskuse asukoht on iga etapi kohta leitav vastavas juhendis.

Üheks etapiks registreerimine

Võistluskategooria

I voor

II voor

III voor

Jooks - tavahind

8 €

12 €

15 €

Jooks - soodushind*

7 €

11 €

15 €

Kõnd - tavahind

7 €

11 €

15 €

Kõnd - soodushind*

6 €

10 €

15 €

*Alla 18-aastastel ja üle 60-aastastel kehtib soodushind

 • I registreerimisvoor lõpeb võistlusele eelneva nädala esmaspäeva südaööl.
 • II registreerimisvoor lõpeb võistlusnädala esmaspäeva südaööl.
 • III registreerimisvoor – võistluspäeval kohapeal.

Täpsed registreerimise tähtajad sätestab vastava etapi juhend.

Hooajapääsmed

Kogu hooajale registreerimine lõpeb I etapile eelneva nädala esmaspäeva südaööl.

Võistluskategooria

Hind

Jooks - tavahind

40 €

Jooks - soodushind*

35 €

Kõnd - tavahind

35 €

Kõnd - soodushind*

30 €

*Alla 18-aastastel ja üle 60-aastastel kehtib soodushind.

Kõiki hooajapääsme soetanud osalejaid ootab nimeline stardinumber.

Väljastatud hooajanumber kehtib kõikidel Õhtujooksu etappidel. (Võta hooajanumber igale etapile kaasa või jäta meie kätte hoiule.)

Osavõtutasu sisaldab

Tähistatud, turvatud rada, rinnanumbrit, elektroonilist ajavõttu, pakihoidu, riiete vahetamise võimalust, vajadusel meditsiinilist abi, spordijooki rajal ja finišis ning toitlustust.

Ajavõtt ja tulemused

Ajavõtt toimub elektrooniliselt. Tulemused avaldatakse kohapeal ning hiljem internetis ametlikul ürituse kodulehel www.ohtujooks.ee

Võitjate selgitamine ja autasustamine

Igal etapil autasustatakse meeste ning naiste absoluutklassi kolme parimat lõpetajat medali ning esemeliste auhindadega. Iga vanuserühma kolme paremat autasustatakse medaliga.

Sarja kokkuvõttes autasustatakse meeste ning naiste absoluutklassi arvestuse kolme parimat karika, diplomi ning esemeliste auhindadega. Iga vanuserühma kolme parimat autasustatakse sarja kokkuvõttes karika, diplomi ning esemeliste auhindadega. Õhtujooksu kokkuvõttes autasustatakse parimat klubi/firmat karikaga.

Võidetud auhindu on võimalik kätte saada 14 kalendripäeva jooksul peale võistluse toimumist (välja arvatud riknevad tooted)!

Igal etapil koguvad osalejad vastavalt oma lõpuprotokolli positsioonile punkte, mis summeeritakse ning lähevad arvesse vastava üldvõitja selgitamisel. Üldarvestuses võetakse aluseks 4 parima etapi punktid. Võrdsete punktide korral esikolmikus saab otsustavaks viimase etapi tulemus. Kolmandast kohast edasi jäävad osalejad võrdsete punktide korral kohti jagama.

Igal etapil saavad osalejad punkte järgnevalt

1. koht: 1000 punkti

2. koht: 980 punkti

3. koht: 965 punkti

4. koht: 955 punkti

5. koht: 950 punkti

6. koht: 947 punkti

7. koht: 944 punkti

8. koht: 942 punkti

9. koht: 940 punkti

10. koht: 939 punkti

11. koht: 938 punkti, iga järgnev koht annab 1 punkti vähem

Klubide ja ettevõtete kogutud punktid etapi lõikes liidetakse ning selle põhjal moodustub vastava etapi klubide ja ettevõtete pingerida. Vastav pingerida annab igal etapil punkte ja hooaja kokkuvõtte arvestuses antud punktid liidetakse parima välja selgitamiseks.

 

Õhtukõnnil jagatakse võistlejatele igale etapil aktiivsuspunkte, mis hooaja lõpus summeeritakse. Iga osaluskord võrdub ühe punktiga. Õhtukõnnil teenitud aktiivsuspunktid liidetakse samuti klubide ja ettevõtete teenitud punktiarvestusse.

Üldinfo

 • Võistlusnumber tuleb kinnitada originaalsuuruses rinnale (võistlusnumbreid ei tohi kokku voltida).
 • Tervisliku seisundi eest vastutab iga osaleja ise. Korraldaja ei vastuta osavõtjale tekkinud tervisekahjude ja isikliku vara purunemise või kadumine eest.
 • Teed on osaliselt liikluseks ning teistele kasutajatele samuti avatud. Ohutuse huvides on osavõtjad kohustatud järgima liikluseeskirju, juhinduma liiklusmärkidest ja liikluse reguleerijate märguannetest.
 • Võistluskeskuses ja rajal on tagatud osalejatele meditsiiniline abi.
 • Ürituse ärajäämisel korraldajatest mitteolenevatel põhjustel (Force Majeure) osavõtumaksu ei tagastata. Osavõtust loobumisel osavõtutasu ei tagastata.
 • Kaotatud ja leitud asjad tuleb üle anda sekretariaadile.
 • Õhtujooksu korraldajatel on õigus kasutada võistlustel tehtud fotosid.
 • Proteste tuleb esitada vastavalt võistluse juhendile hiljemalt 3 tunni jooksul peale võitja finisheerumist. Protestitasu on 30€, mis tagastatakse ainult protesti rahuldamisel. Proteste ning juhendis käsitlemata probleeme lahendab Õhtujooksu korraldusmeeskond.
 • Võistleja diskvalifitseeritakse kõrvalise abi kasutamisel edasiliikumiseks (auto, jalgratta vms transpordivahendi kasutamise eest) ning prügi maha viskamisel (aluseks on ürituse foto või videosalvestus). Prügi saab ära visata rajal asuvas joogipunktis ja võistluspaigas vastavasse konteinerisse või mõnda teise selleks ette nähtud kogumiskasti.
 • PS! Kuna rajal võib esineda vähese valgusega lõike, siis soovitame võimalusel kaasa võtta pealambi!

Korraldaja:

Võistlust korraldab MTÜ Meeleolusport, projektijuht on Janelle Uibokand. Lisainfo ja küsimused: janelle@meeleolusport.ee või +372 553 4445